Thermal XL2 Online S – pierwsza drukarka z funkcją wysyłania e-paragonów

Pod koniec kwietnia 2022 roku przedstawiciele Posnet, czyli polskiego producenta urządzeń fiskalnych, poinformowali o tym, że w ofercie tej marki pojawi się pierwsza drukarka online z funkcją wysyłania e-paragonów (taka, która pozwoli pominąć wydruk dowodu sprzedaży). Model Thermal XL2 Online S, bo o nim mowa, otrzymał już bowiem homologację Głównego Urzędu Miar. Co jeszcze zyskają przedsiębiorcy, którzy zdecydują się na wdrożenie tej drukarki fiskalnej?

Paragon elektroniczny – o czym warto wiedzieć?

Wystawianie paragonów fiskalnych w formie elektronicznej, przy równoczesnym pominięciu wydruku takich dowodów sprzedaży, zostało dopuszczone przez ustawodawcę we wrześniu 2021 roku – po opublikowaniu Rozporządzenia Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii w sprawie wymagań technicznych dla kas rejestrujących. W tym przypadku trzeba jednak pamiętać o ważnych kwestiach związanych z realizowaniem cyfrowych dokumentów.

Po pierwsze, klient musi w ogóle wyrazić zgodę na otrzymanie od sprzedawcy e-paragonu fiskalnego (a nie „tradycyjnego”, papierowego wydruku). Po drugie, również sam sposób wydania elektronicznego dowodu sprzedaży musi zostać najpierw ustalony z nabywcą. Innymi słowy, zgodnie z obowiązującymi przepisami, tak naprawdę za każdym razem od klienta zależy to, w jakiej formie – papierowej czy cyfrowej – zostanie zrealizowany paragon fiskalny.

Drukarka fiskalna z linii Posnet Thermal

Do tej pory próżno było szukać na polskim rynku urządzeń fiskalnych, które pozwalają na zrealizowanie paragonu wyłącznie w formie elektronicznej, czyli przy równoczesnym pominięciu wydruku takiego dowodu sprzedaży. Dlatego tak ważnym wydarzeniem – zarówno z punktu widzenia branży, jak i podatników – jest pojawienie się drukarki Posnet Thermal XL2 Online S. To pierwsze urządzenie tego typu z omawianą funkcjonalnością. Warto też pamiętać, że mowa o kolejnym modelu z bardzo zasłużonej linii drukarek fiskalnych. W związku z tym, na co konkretnie będą mogli liczyć użytkownicy Thermal XL2 Online S?

Nowa drukarka fiskalna marki Posnet nie tylko zaoferuje wybór wersji konstrukcyjnej, ale także pozwoli dopasować sposób komunikacji z Centralnym Repozytorium Kas do łącza internetowego, które jest dostępne w przedsiębiorstwie. W przypadku tego modelu możliwe będzie przesyłanie wymaganych danych do CRK za pośrednictwem USB (po podłączeniu do komputera i udostępnieniu internetu), Ethernet (po podłączeniu do firmowej sieci LAN) lub Wi-Fi (po skonfigurowaniu połączenia z siecią bezprzewodową). Ponadto, Posnet Thermal XL2 Online S zapewni obsługę 250 000 PLU, wybór szerokości obsługiwanej rolki, zgodność z różnymi programami sprzedażowymi oraz przechowywanie ważnych danych (m.in. kopii wystawianych paragonów) w pamięci chronionej.

Jedna myśl na temat “Thermal XL2 Online S – pierwsza drukarka z funkcją wysyłania e-paragonów

  1. NO WŁAŚNIE! już mi się wydawało że coś temat z e-paragonami mocno przycichł, miało być rewolucyjnie i co? 😛 ale widzę, że jednak coś się ruszyło w temacie. Ciekawe jak to pójdzie dalej, jak będzie wyglądało w praktyce 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podaj właściwą odpowiedź *