Akumulator w mobilnej drukarce fiskalnej

Mobilne drukarki fiskalne są z reguły zaawansowanymi technologicznie urządzeniami. Producenci takich modeli muszą przecież zadbać o to, aby w małej obudowie zmieściły się wszystkie niezbędne funkcjonalności, np. moduł elektronicznej kopii paragonów oraz wydajny mechanizm termiczny. Często zapominamy jednak, jak ważnym ogniwem każdej przenośnej drukarki jest wbudowany akumulator.

Długi czas pracy na jednym ładowaniu

Dostępne obecnie na polskim rynku urządzenia fiskalne posiadają wbudowane akumulatory. W przypadku mobilnych modeli nie są to jednak zwykłe baterie. Także drukarki, które nie będą funkcjonowały w stałym miejscu, muszą posiadać odpowiednie akumulatory. Istotnym parametrem jest tutaj wydajność, czyli długi czas pracy na jednym ładowaniu. W specyfikacji technicznej podaje się go najczęściej przez liczbę możliwych do wydrukowania linii na paragonach bądź innych dokumentach. Ewentualnie – przez liczbę wydruków, które można wystawić po całkowitym naładowaniu baterii.

Warto w tym momencie przytoczyć konkretne przykłady. I tak, Elzab D10, po naładowaniu akumulatora do pełna, pozwoli na wydrukowanie 4 000 paragonów bądź 16 godzin nieprzerwanej pracy. Posnet Temo HS EJ, czyli najmniejsza drukarka na polskim rynku, umożliwi wydruk 50 000 linii na dokumentach (bez podłączenia do zasilania). Natomiast propozycja marki Novitus – model Deon E – wystawi do 2 500 paragonów.

Opcja zasilania baterii w samochodzie

Jak widać, mobilne drukarki fiskalne posiadają akumulatory, które w wielu sytuacjach mogą uchronić przed nieplanowanymi przerwami w pracy. A to z kolei stanowi zabezpieczenie przed ewentualnymi stratami finansowymi. Co ciekawe, urządzenia tego typu można również zasilać w podróży, tzn. bezpośrednio z instalacji samochodowej. To bardzo przydatna funkcjonalność, zwłaszcza w przypadku handlu obwoźnego bądź świadczenia usług z dojazdem do klienta.

Inne zalety mobilnych drukarek fiskalnych

Po przenośne drukarki rejestrujące sięga dziś coraz więcej przedsiębiorców. W większością są to zapewne osoby prowadzące handel mobilny, lecz wspomniane urządzenia można niekiedy spotkać w placówkach stacjonarnych. Jest tak, ponieważ modele te wyróżniają się często wysokimi parametrami. Przykładowo: pozwalają na obsługiwanie bardzo rozbudowanego asortymentu – co najmniej 100 000 pozycji towarowych. Poza tym, doskonale sprawdzają się podczas współpracy z innymi elementami systemu sprzedaży, m.in. komputerem lub terminalem komputerowym. Komunikacja tego typu może nawet przebiegać bez zastosowania kabli – w standardzie Bluetooth albo Wi-Fi.

Jedna myśl na temat “Akumulator w mobilnej drukarce fiskalnej

  1. Trzeba przyznać, że to akurat kwestia, do której przywiązywałem małą wagę, a okazuje się dość istotna…dobrze, że jestem jeszcze przed zakupem urządzenia 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podaj właściwą odpowiedź *