Jak terminal komputerowy, to tylko wydajny!

Systemy sprzedaży, w których funkcjonują m.in. komputery stacjonarne lub laptopy, chyba już nikogo nie dziwią. Wiele firm wymaga po prostu wdrożenia podobnych rozwiązań technologicznych, w celu usprawnienia obsługi klientów. Okazuje się jednak, że coraz częściej przedsiębiorcy decydują się na zamówienie terminala komputerowego. W związku z tym, warto omówić podstawowe funkcje i parametry tych urządzeń.

Komputer i ekran dotykowy w jednym

W największym uproszczeniu można by napisać, że terminale komputerowe przypominają komputery określane jako „all-in-one”. W obydwu urządzeniach mamy bowiem do czynienia z połączeniem jednostki centralnej oraz monitora. Jednakże, warto pamiętać o tym, że w przypadku terminali komputerowych standardem jest panel dotykowy. Co więcej, omawiane tutaj urządzenia posiadają często ekrany wykonane w różnych technologiach. O ile jeden panel będzie się odznaczał odpornością na uszkodzenia mechaniczne czy wilgoć, drugi zaoferuje np. reakcję na kilka punktów dotyku równocześnie. W rezultacie, przedsiębiorca może dostosować ten element terminala komputerowego do potrzeb swojego biznesu.

Procesor, pamięć RAM, dysk twardy…

Wydajność terminala komputerowego to podstawowa kwestia, na którą trzeba zwrócić uwagę przy wyborze urządzenia tego typu. Szczególnie wtedy, gdy komputer z monitorem dotykowym będzie służył do zarządzania pracą w rozbudowanym przedsiębiorstwie. Natomiast o wydajności danego modelu świadczą przede wszystkim 3 podzespoły: procesor (moc obliczeniowa), pamięć RAM (liczba GB) oraz dysk twardy (pojemność i szybkość działania). Co ciekawe, nie tylko poszczególne modele posiadają odmienne specyfikacje techniczne. Również konkretny terminal komputerowy może być dostępny w różnych wersjach – mniej lub bardziej wydajnych.

Różnorodne interfejsy komunikacyjne

Terminale komputerowe znajdują się często w centrum całego rozwiązania technologicznego dla firmy. Określenie „jednostka centralna” nie wzięło się przecież z niczego 😉 Niemniej, nadzorowanie pracy pozostałych urządzeń, np. drukarki fiskalnej, skanera kodów kreskowych czy wagi elektronicznej, wymaga obsługi różnych interfejsów komunikacyjnych. I ponownie musimy napisać, że liczba i rodzaj standardów wymiany danych będą zawsze uzależnione od możliwości konkretnego terminala komputerowego.

Ogólnie można jedynie stwierdzić, że w omawianych tu urządzeniach są stosowane następujące interfejsy: RS-232, USB, PS/2, Ethernet, Wi-Fi, VGA… Lista jest naprawdę długa, więc bez problemu da się zamówić model, który spełni oczekiwania konkretnego przedsiębiorstwa i zagwarantuje nadzorowanie pracy wielu elementów systemu.

Jakość wykonania terminala komputerowego

Jeżeli terminal komputerowy ma być wykorzystywany w trudnych warunkach, np. w dużym magazynie firmowym, z pewnością warto pomyśleć o urządzeniu z wytrzymałą i szczelną konstrukcją. Podobne modele sprawdzą się również we wszelkiego rodzaju lokalach gastronomicznych oraz w punktach, w których występuje ciągłe natężenie ruchu. Solidnie wykonany terminal komputerowy posłuży wtedy do wykonywania obowiązków przez wiele lat.

 

Zgodnie z tym, co napisaliśmy we wstępie, terminale komputerowe cieszą się dziś coraz większym zainteresowaniem. Trudno się temu dziwić – wielu przedsiębiorców chce mieć w swoich firmach wydajne technologie, gdyż pozwalają one na skuteczne świadczenie usług. Urządzenia tego typu, ze względu na integrację 2 elementów systemu, zapewniają również oszczędność przestrzeni na stanowisku pracy.

Jeżeli również szukasz wszechstronnego modelu dla swojej działalności gospodarczej, zobacz terminale komputerowe w sklepie PCKF.pl.

Jedna myśl na temat “Jak terminal komputerowy, to tylko wydajny!

  1. A ktoś z czytających tego bloga ma już coś w ten deseń, korzysta i mógłby podzielić się opinią? Byłbym wdzięczny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podaj właściwą odpowiedź *