Gdzie kupić kasy fiskalne, które łączą się przez internet?

2018 będzie rokiem, w którym nastąpi sporo zmian w sposobie funkcjonowania kas rejestrujących. Już za kilka miesięcy w Polsce zostanie bowiem wprowadzony system fiskalizacji online. Wspomniane rozwiązanie będzie zaś polegało m.in. na łączeniu kas eksploatowanych przez krajowych podatników z centralnym repozytorium Ministerstwa Finansów. Co można zrobić, aby już dziś przygotować się do prowadzenia sprzedaży w nowej rzeczywistości?

Funkcje nowych kas fiskalnych

System fiskalizacji online z pewnością wpłynie na to, jakie kasy rejestrujące zaczną trafiać na rynek technologii sprzedaży już od początku 2018 roku. Urządzenia te będą bowiem musiały spełniać nowe wymogi techniczne, które zostaną zdefiniowane przez Rozporządzenie Ministra Rozwoju. Jakie funkcje pojawią się w przyszłorocznych kasach?

Największą nowością, wynikającą z ustanowienia systemu online, będzie współpraca kas fiskalnych z serwerami MF. Urządzenia rejestrujące, które działają w polskich przedsiębiorstwach, zaczną wtedy stale przesyłać wiele informacji do centralnego repozytorium Ministerstwa Finansów, m.in. dane dotyczące prowadzonej sprzedaży. Do czego ustawodawcy potrzebne są takie rozwiązania prawne i technologiczne? Przede wszystkim do skuteczniejszego monitorowania firm, które obsługują klientów indywidualnych oraz korzystają z urządzeń fiskalnych. Jednakże, lepsze nadzorowanie krajowych podatników to nie jedyny cel systemu online. Istotną zmianą będzie również pojawienie się paragonów elektronicznych. Realizowanie tych dokumentów stanie się możliwe właśnie przy użyciu kas rejestrujących z nowymi funkcjami.

Więcej informacji: http://www.kasyfiskalne2018.pl/

Online Ready, czyli urządzenia marki Elzab

Wielu polskich podatników zastanawia się dziś zapewne nad tym, co zrobić w obliczu zbliżającego się wielkimi krokami systemu online… A już w szczególności dotyczy to przedsiębiorców, którzy będą musieli kupić kasę fiskalną jeszcze przed wprowadzeniem zmian. Wątpliwości może bowiem budzić to, czy wraz z wejściem w życie nowego systemu nie będzie trzeba zbyt szybko wymienić dotychczasowego urządzenia rejestrującego? Dopóki nie zostanie ogłoszone ostateczne Rozporządzenie Ministra Rozwoju, niczego nie można być pewnym. Niemniej, istnieje sposób na to, aby już dziś kupić kasę fiskalną, które będzie mogła łączyć się z serwerami MF w trybie online.

Na początku 2017 roku w ofercie Elzab, czyli polskiego producenta technologii sprzedaży, pojawiły się urządzenia rejestrujące z certyfikatem Online Ready. Główną zaletą tych modeli jest możliwość ich zmodernizowania do kryteriów i wymogów technicznych, które zaczną obowiązywać w ramach systemu kas online. Warto podkreślić, że Elzab ma już doświadczenie w tworzeniu podobnych rozwiązań technologicznych. Polski producent brał bowiem udział we wdrażaniu online’owych urządzeń fiskalnych na rynku węgierskim.

Sprawdźcie modele z certyfikatem Online Ready: https://www.pckf.pl/kasy-fiskalne/online

Jedna myśl na temat “Gdzie kupić kasy fiskalne, które łączą się przez internet?

  1. Najśmieszniejsze jest to, że zastanawialiśmy się właśnie z mężem nad zakupem kasy tej firmy 😛 teraz mamy dodatkowy powód 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podaj właściwą odpowiedź *