Czy drukarka z kopią elektroniczną nadal ma sens? Sprawdzamy z Elzab Mera Plus TE FV

W ostatnich miesiącach czy może nawet latach tematem numer jeden w branży fiskalnej są urządzenia typu online (łączące się z serwerami CRK). Nie zapominajmy jednak o tym, że nie wszyscy przedsiębiorcy muszą korzystać z takich technologii sprzedaży. Wielu podatników nadal może wdrażać w swoich firmach urządzenia z elektroniczną kopią paragonów, np. drukarki fiskalne offline. Ale czy stosowanie takich modeli ma jeszcze sens? Sprawdzimy to na podstawie Mera Plus TE FV, czyli topowej drukarki od Elzab.

Kilka słów przypomnienia o elektronicznej kopii paragonów

Lata temu elektroniczna kopia paragonów zrewolucjonizowała rynek technologii sprzedaży oraz prowadzenie ewidencji przez podatników (w szczególności sposób przechowywania ważnych danych). Przypomnijmy więc, że taka funkcjonalność wykorzystuje kartę pamięci do zapisywania duplikatów wszystkich dowodów sprzedaży, które zostały wystawione i wydane klientom. W przypadku elektronicznej kopii paragonów możliwe jest też wykonanie backupu danych, np. na dysku twardym komputera. Ponadto, wiele urządzeń z omawianą funkcjonalnością, w tym drukarka Elzab Mera Plus TE FV, zapewnia prosty dostęp do zgromadzonych danych – w celu ich sprawdzenia bądź wydrukowania duplikatu dotyczącego konkretnej transakcji.

Parametry systemowe drukarki fiskalnej Elzab

Każda drukarka fiskalna, bez względu na rodzaj takiego urządzenia, musi dobrze działać w firmowym systemie sprzedaży. Tak naprawdę na podstawie tego zagadnienia możemy już ocenić, czy konkretne urządzenie, podążając za tytułem dzisiejszego wpisu, ma w ogóle sens. Jak w tym kontekście wypada Elzab Mera Plus TE FV, czyli, podkreślmy raz jeszcze, model wyposażony w moduł elektronicznej kopii paragonów?

Elzab Mera Plus TE FV

Ta drukarka fiskalna polskiego producenta poradzi sobie znakomicie w wielu rozwiązaniach systemowych dla firm. Na uwagę z pewnością zasługuje fakt, że Mera Plus TE FV obsługuje różne interfejsy i protokoły komunikacyjne. Dzięki temu model marki Elzab może w współpracować z wieloma komputerami, np. terminalami komputerowymi POS, oraz jest kompatybilny z popularnymi programami sprzedażowymi i sprzedażowo-magazynowymi. Ponadto, Elzab Mera Plus TE FV gwarantuje obsługę nawet 500 000 pozycji towarowych. Innymi słowy, omawiana drukarka znajdzie zastosowaniem nawet przy bardzo rozbudowanym asortymencie.

Jak sprawdza się technologia druku w Mera Plus TE FV?

Pozostańmy jeszcze przez chwilę przy parametrach technicznych Elzab Mera Plus TE FV. W tym urządzeniu na uwagę zasługuje też wysokiej klasy mechanizm drukujący, który wystawia dokumenty z prędkością aż 48 linii/s. Dodatkowym udogodnieniem dla użytkownika jest zaś wbudowany obcinacz papieru. W rezultacie, Mera Plus TE FV gwarantuje po prostu szybkie wydawanie estetycznych dowodów sprzedaży, m.in. paragonów fiskalnych. Co więcej, urządzenie marki Elzab zapewnia wystawianie faktur VAT, wykorzystuje długą rolkę papieru termicznego (80 metrów) oraz oferuje łatwą wymianę wspomnianego materiału eksploatacyjnego. Podsumowując – technologia druku w modelu Mera Plus TE FV wypada zdecydowanie na plus.

Kolorowy ekran 4,3” robi różnicę

Na koniec warto jeszcze wspomnieć o rozwiązaniu, które wyróżnia Elzab Mera Plus TE FV na tle innych drukarek fiskalnych z elektroniczną kopią paragonów. Omawiane urządzenie zostało wyposażone w obszerny, kolorowy wyświetlacz. Ekran o wielkości 4,3” zapewnia wyświetlanie zróżnicowanych treści – zarówno komunikatów dotyczących bieżących transakcji, jak i przygotowanych wcześniej materiałów graficznych, np. reklam, powitań czy po prostu logotypu przedsiębiorstwa. Co więcej, drukarka fiskalna Mera Plus TE FV w dowolnym momencie może zostać rozbudowana o dodatkowy, wolnostojący wyświetlacz klienta. Później wystarczy już tylko postawić opcjonalny ekran w taki sposób, żeby był doskonale widoczny dla nabywców.

 

Naszym zdaniem Elzab Mera Plus TE FV na każdym kroku udowadnia, że stosowanie urządzeń z elektroniczną kopią paragonów nadal ma sens. To wydajna, funkcjonalna i solidnie wykonana drukarka fiskalna, która zagwarantuje sprawne prowadzenie ewidencji. Mera Plus TE FV sprawdzi się doskonale m.in. w marketach i supermarketach, hurtowniach, drogeriach oraz kioskach i salonach prasowych.

Jedna myśl na temat “Czy drukarka z kopią elektroniczną nadal ma sens? Sprawdzamy z Elzab Mera Plus TE FV

  1. krotko i na temat – wg mnie nie. nie chodzi juz tylko o ustawowa ulge itd. ale raczej wszystko wokol – takze przepisy, wymagania, rozwiazania technologiczne – beda coraz bardziej zmierzac w tym kierunku ze kto sie nie zaopatrzy w nowoczesniejsze urzadzenie – bedzie odczuwal z tego tytulu rozne utrudnienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podaj właściwą odpowiedź *