Czy drukarki fiskalne online oferują zróżnicowane rozwiązania sprzedażowe?

Przez kilka ostatnich lat na rynku technologii sprzedaży dostępne były m.in. różne drukarki fiskalne z kopią elektroniczną lub papierową. Jak wiadomo, urządzeń dwurolkowych (z kopią papierową) nie można już kupić i zainstalować. Pod koniec sierpnia 2019 roku zostały one bezpowrotnie wycofane ze sprzedaży. W oficjalnej dystrybucji znajdziemy jednak m.in. drukarki fiskalne online. Czy w przypadku takich modeli również możemy mówić o dużym zróżnicowaniu – zarówno w kwestii funkcjonalności, jak i rozwiązań konstrukcyjnych? Postanowiliśmy sprawdzić to na konkretnych przykładach.

Technologie sprzedaży czołowych producentów

Nawet krótki research pozwala ustalić, że na rynku jest obecnie dostępnych ponad 10 drukarek fiskalnych online. Są to urządzenia tworzone przez czołowych, polskich producentów technologii sprzedaży: Posnet, Novitus oraz Elzab. Przypomnijmy również, iż cały czas mówimy wyłącznie o modelach nowego typu, które gwarantują przesyłanie danych do Centralnego Repozytorium Kas. Ponadto, nie bierzemy pod uwagę kas fiskalnych, a jedynie te urządzenia rejestrujące, które muszą współpracować z oprogramowaniem sprzedażowym.

Po takim wstępie możemy już chyba oficjalnie napisać, że naszymi przykładami będą Novitus Deon Online, Elzab Zeta Online oraz Posnet Thermal XL2 Online ? Czy potwierdzą one tezę, zgodnie z którą drukarki fiskalne online to zróżnicowane urządzenia? Przekonajmy się ?

Novitus Deon Online

Novitus Deon Online

Novitus Deon to zasłużona „rodzina” drukarek rejestrujących. W 2019 roku została ona poszerzona o model z dopiskiem „Online” w nazwie. Warto jednak podkreślić, że pod względem konstrukcji nadal mamy do czynienia z rozwiązaniami znanymi z modeli Deon E oraz Deon LAN E. Dzięki temu Deon Online to jedna z najmniejszych drukarek fiskalnych na rynku. Czy mała obudowa tego urządzenia przekłada się na niższe parametry? Nic z tych rzeczy! Ta drukarka fiskalna marki Novitus oferuje np. obsługę aż 1 000 000 (miliona) pozycji towarowych. Co więcej, już w standardzie posiada różne złącza komunikacyjne oraz pozwala m.in. na wystawienie faktury VAT lub paragonu z NIP-em klienta. Nie jest to więc drukarka online, która, ze względu na niewielkie gabaryty, sprawdzi się wyłącznie w działalnościach mobilnych. Warto też dodać, że Deon Online występuje w wersjach z dodatkowymi interfejsami komunikacyjnymi – Wi-Fi, Bluetooth lub GSM.

Elzab Zeta Online

Elzab Zeta Online

Zeta Online to również urządzenie, które powstało w oparciu o dotychczasowy model marki Elzab – Zeta (z elektroniczną kopią paragonów). Nowsza wersja drukarki posiada jednak wyższe parametry i zapewnia m.in. obsługę 500 000 PLU. Co więcej, Zeta Online już w standardzie może się pochwalić wbudowanym modułem komunikacyjnym Wi-Fi/Bluetooth. Rozwiązanie to jest oczywiście wykorzystywane do współpracy z Centralnym Repozytorium Kas (obowiązkowego przesyłania danych). Niemniej, zapewnia ono również bezprzewodową współpracę z innymi elementami systemu sprzedaży, np. z komputerem stacjonarnym lub tabletem. Co więcej, Elzab Zeta Online jest dostępna w 2 wersjach kolorystycznych (czarnej i białej) oraz oferuje rozbudowę o zewnętrzny, wolnostojący ekran klienta.

Posnet Thermal XL2 Online

Posnet Thermal XL2 Online

4 wersje konstrukcyjne, praca w pionie lub poziomie, 2 warianty szerokości papieru, opcjonalny moduł Wi-Fi – Posnet Thermal XL2 Online to bez wątpienia drukarka, którą można pod wieloma względami dostosować do potrzeb firmy. To urządzenie wyróżnia się także funkcją tunelowania portów COM, posiada wbudowany obcinacz papieru oraz oferuje formatowanie czcionek. Co więcej, model Thermal XL2 Online jest kompatybilny z popularnymi programami sprzedażowymi i zapewnia wydruk z prędkością 47 linii tekstu na sekundę. Innymi słowy, to naprawdę zaawansowane technicznie urządzenie fiskalne, które odnajdzie się nawet w najbardziej rozbudowanych rozwiązaniach systemowych.

 

W naszym zestawieniu pojawiły się 3 drukarki fiskalne online, które cechują się nie tylko różnymi parametrami, ale także odmiennymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi. Ponadto, każdy z tych modeli można dostosować do potrzeb firmy, decydując się na konkretną wersję, np. z dodatkowymi interfejsami komunikacyjnymi. I to chyba jednoznacznie potwierdza tezę, że drukarki fiskalne online są wyjątkowo zróżnicowanymi urządzeniami rejestrującymi.

Modele omówione w naszym zestawieniu możecie sprawdzić na stronie dystrybutora technologii sprzedaży.

Jedna myśl na temat “Czy drukarki fiskalne online oferują zróżnicowane rozwiązania sprzedażowe?

  1. Z tego zestawienia moją „faworytką” – zdecydowanie drukarka Deon Online 😀 no i jeszcze widziałbym tu Elzab D10 ale ja to ogólnie bardziej nastawiony jestem na mobilne urządzenia fiskalne 😉 pozdrawiam!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podaj właściwą odpowiedź *