Stacjonarne urządzenia kojarzą się nam najcześciej z rozbudowanymi rozwiązaniami technologicznymi, które zajmują dużo miejsca na stanowisku pracy. Czy zawsze musi tak być? Współczesne kasy fiskalne udowadniają, że zdecydowanie nie! A przykładów nie trzeba szukać daleko. Potwierdzają to m.in. 3 urządzenia: Novitus Sento E, Elzab Jota E oraz Posnet Revo. Jakie udogodnienia zapewniają jeszcze wspomniane modele?
Urządzenia z elektroniczną kopią paragonów
Wymienione przed chwilą kasy fiskalne wyróżniają się przede wszystkim tym, że posiadają moduły elektronicznej kopii paragonów. Technologia tego typu z pewnością ma wpływ na mniejsze gabaryty urządzeń, ale to nie jedyne jej zalety. Zarówno Sento E, jak i Jota E oraz Revo, zdecydowanie ułatwiają przestrzeganie obowiązków fiskalnych. Obecne w nich moduły kopii elektronicznej zapisują automatycznie istotne dane. Ponadto, kasy te korzystają jednorazowo z 1 rolki, co zmniejsza wydatki na materiały eksploatacyjne. I wreszcie – wspomniane modele gwarantują skuteczne zabezpieczenie dokumentacji. Wystarczy dodatkowo powielić kopię paragonów i np. zapisać ją na dysku twardym komputera bądź pendrivie.
Opisane właśnie rozwiązanie to oczywiście nie jedyna zaleta Novitus Sento E, Elzab Jota E oraz Posnet Revo. Kasy te oferują znacznie więcej funkcjonalności i praktycznych opcji. Dlatego warto omówić każde z urządzeń osobno.
Novitus Sento E
Urządzenie to można spotkać zarówno w punktach handlowo-usługowych, jak i restauracjach bądź hurtowniach. Model Sento E oferuje zaprogramowanie do 16 000 pozycji towarowych, posiada klawiaturę z przyciskami funkcyjnymi, wytrzymały i wydajny mechanizm drukujący oraz 4 porty komunikacyjne. Kasa została również wyposażona w 2 graficzne, podświetlane ekrany i umożliwia wystawianie paragonów z grafikami, np. logo przedsiębiorstwa w nagłówku.
Elzab Jota E
Spośród prezentowanych tutaj kas fiskalnych, Elzab Jota E z pewnością wyróżnia się maksymalną długością papieru. W urządzeniu można bowiem zamontować rolkę, która będzie miała nawet do 80 m. Model ten oferuje również wybór wielkości bazy towarowej. Do dyspozycji przedsiębiorcy są 3 wersje: 4 095, 6 143 albo 20 479 PLU. Dzięki temu można więc dostosować liczbę programowalnych produktów i usług do wielkości asortymentu. Dodatkowo, kasa Jota E posiada aż 71 klawiszy funkcyjnych, obsługuje port komunikacyjny Ethernet (opcjonalnie) oraz drukuje NIP nabywcy na paragonie fiskalnym.
Posnet Revo
W naszym zestawieniu jest to „najmłodsza” kasa fiskalna. Niemniej, Posnet Revo już zdążyła sobie wyrobić dobrą opinię wśród krajowych przedsiębiorców. Co miało na to wpływ? Z pewnością kilka innowacyjnych rozwiązań, m.in. możliwość zintegrowania kasy z szalką ważącą, wydruk paragonów bezpośrednio w kierunku klientów oraz 6 wersji kolorystycznych. Warto nadmienić, że model Revo wystawia różne dokumenty z zawrotną prędkością 47 linii na sekundę. To wynik zbliżający tę kasę do zaawansowanych technologicznie drukarek rejestrujących. Ponadto, urządzenie w wersji standardowej posiada złącze komunikacyjne Ethernet.
Sami mielibyśmy problem ze stwierdzeniem, która z powyższych kas fiskalnych jest najlepsza. Wszystkie 3 radzą sobie doskonale podczas pracy w stacjonarnych działalnościach gospodarczych. Możecie nam jednak pomóc i wskazać swoje typy w komentarzach poniżej 😉
z tego zestawienia brał bym jednak Revo
lan w standardzie, szybki wydruk, duża baza, szalka
ale wersje kolorystyczne mnie nie kręca
co jak co, ale kasa powinna być czarna!
Faktycznie trudny wybór. Może zdecydować się na producenta, któremu bardziej się ufa?
tutaj akurat nie ma firmy krzak
Novitus, Posnet i Elzab do dobre marki
dla mnie najlepiej wypada jota e