Małe kasy stacjonarne z elektroniczną kopią paragonów

Stacjonarne urządzenia kojarzą się nam najcześciej z rozbudowanymi rozwiązaniami technologicznymi, które zajmują dużo miejsca na stanowisku pracy. Czy zawsze musi tak być? Współczesne kasy fiskalne udowadniają, że zdecydowanie nie! A przykładów nie trzeba szukać daleko. Potwierdzają to m.in. 3 urządzenia: Novitus Sento E, Elzab Jota E oraz Posnet Revo. Jakie udogodnienia zapewniają jeszcze wspomniane modele?

Urządzenia z elektroniczną kopią paragonów

Wymienione przed chwilą kasy fiskalne wyróżniają się przede wszystkim tym, że posiadają moduły elektronicznej kopii paragonów. Technologia tego typu z pewnością ma wpływ na mniejsze gabaryty urządzeń, ale to nie jedyne jej zalety. Zarówno Sento E, jak i Jota E oraz Revo, zdecydowanie ułatwiają przestrzeganie obowiązków fiskalnych. Obecne w nich moduły kopii elektronicznej zapisują automatycznie istotne dane. Ponadto, kasy te korzystają jednorazowo z 1 rolki, co zmniejsza wydatki na materiały eksploatacyjne. I wreszcie – wspomniane modele gwarantują skuteczne zabezpieczenie dokumentacji. Wystarczy dodatkowo powielić kopię paragonów i np. zapisać ją na dysku twardym komputera bądź pendrivie.

Opisane właśnie rozwiązanie to oczywiście nie jedyna zaleta Novitus Sento E, Elzab Jota E oraz Posnet Revo. Kasy te oferują znacznie więcej funkcjonalności i praktycznych opcji. Dlatego warto omówić każde z urządzeń osobno.

Novitus Sento E

Kasa fiskalna Novitus Sento E

Urządzenie to można spotkać zarówno w punktach handlowo-usługowych, jak i restauracjach bądź hurtowniach. Model Sento E oferuje zaprogramowanie do 16 000 pozycji towarowych, posiada klawiaturę z przyciskami funkcyjnymi, wytrzymały i wydajny mechanizm drukujący oraz 4 porty komunikacyjne. Kasa została również wyposażona w 2 graficzne, podświetlane ekrany i umożliwia wystawianie paragonów z grafikami, np. logo przedsiębiorstwa w nagłówku.

Elzab Jota E

Kasa fiskalna Elzab Jota E

Spośród prezentowanych tutaj kas fiskalnych, Elzab Jota E z pewnością wyróżnia się maksymalną długością papieru. W urządzeniu można bowiem zamontować rolkę, która będzie miała nawet do 80 m. Model ten oferuje również wybór wielkości bazy towarowej. Do dyspozycji przedsiębiorcy są 3 wersje: 4 095, 6 143 albo 20 479 PLU. Dzięki temu można więc dostosować liczbę programowalnych produktów i usług do wielkości asortymentu. Dodatkowo, kasa Jota E posiada aż 71 klawiszy funkcyjnych, obsługuje port komunikacyjny Ethernet (opcjonalnie) oraz drukuje NIP nabywcy na paragonie fiskalnym.

Posnet Revo

Kasa fiskalna Posnet Revo

W naszym zestawieniu jest to „najmłodsza” kasa fiskalna. Niemniej, Posnet Revo już zdążyła sobie wyrobić dobrą opinię wśród krajowych przedsiębiorców. Co miało na to wpływ? Z pewnością kilka innowacyjnych rozwiązań, m.in. możliwość zintegrowania kasy z szalką ważącą, wydruk paragonów bezpośrednio w kierunku klientów oraz 6 wersji kolorystycznych. Warto nadmienić, że model Revo wystawia różne dokumenty z zawrotną prędkością 47 linii na sekundę. To wynik zbliżający tę kasę do zaawansowanych technologicznie drukarek rejestrujących. Ponadto, urządzenie w wersji standardowej posiada złącze komunikacyjne Ethernet.

 

Sami mielibyśmy problem ze stwierdzeniem, która z powyższych kas fiskalnych jest najlepsza. Wszystkie 3 radzą sobie doskonale podczas pracy w stacjonarnych działalnościach gospodarczych. Możecie nam jednak pomóc i wskazać swoje typy w komentarzach poniżej 😉

4 myśli na temat “Małe kasy stacjonarne z elektroniczną kopią paragonów

  1. z tego zestawienia brał bym jednak Revo
    lan w standardzie, szybki wydruk, duża baza, szalka
    ale wersje kolorystyczne mnie nie kręca
    co jak co, ale kasa powinna być czarna!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podaj właściwą odpowiedź *