Smartfon i kolektor danych w jednym – Honeywell Dolphin 6000

Na pierwszy rzut oka można by uznać Honeywell Dolphin 6000 za telefon komórkowy. I nie byłoby to wielką pomyłką. Urządzenie posiada po prostu wiele funkcjonalności, które mogą się nam kojarzyć ze współczesnymi smartfonami. Niemniej, model Dolphin 6000 to kolektor danych – technologia przeznaczona nie tylko do odczytywania kodów kreskowych, ale także do zarządzania zgromadzonymi informacjami.

Ekran dotykowy i wydajne podzespoły

Tym, co najbardziej zbliża Dolphin 6000 do dzisiejszych smartfonów, jest obecność ekranu dotykowego QVGA o przekątnej 2,8″. Panel tego typu zapewnia dosłownie intuicyjne korzystanie z urządzenia. Na uwagę zasługuje również fakt, że w kolektorze marki Honeywell znalazło się miejsce na tradycyjną klawiaturę. Część operacji można więc wykonywać przy zastosowaniu ekranu dotykowego, a część za pomocą przycisków.

Kolejną zaletą Honeywell Dolphin 6000 jest duża wydajność. Urządzenie zostało po prostu wyposażone w mocne podzespoły, m.in. procesor MTK 416 MHz, 256 MB pamięci RAM oraz 512 MB pamięci Flash. Co więcej, kolektor można z łatwością rozbudować o kartę pamięci microSD. Dzięki temu model Dolphin 6000 zaoferuje przechowywanie znacznie większej ilości danych.

Odczyt kodów i zarządzanie danymi

Jak na nowoczesny kolektor danych przystało, Honeywell Dolphin 6000 doskonale sprawdza się przy pozyskiwaniu danych z dokumentów oraz opakowań. W urządzeniu zastosowano bowiem precyzyjny czytnik, który obsługuje standardowe kody kreskowe 1D. Ponadto, model ten posiada system operacyjny Microsoft Windows Mobile 6.5. Rozwiązanie to sprawia, że Dolphin 6000 zapewnia nie tylko skuteczne zarządzanie zgromadzonymi danymi, ale także korzystanie z różnych aplikacji biznesowych.

Współpraca z resztą systemu

Honeywell Dolphin 6000 może być częścią różnego rodzaju rozwiązań systemowych – zarówno tych wdrażanych w magazynach, jak i hurtowniach bądź punktach handlowych. Kolektor obsługuje różne standardy komunikacji, m.in. port USB oraz moduły Wi-Fi i Bluetooth (do bezprzewodowej wymiany danych). Jak widać, model Dolphin 6000 zapewnia korzystanie z internetu oraz współpracę z innymi urządzeniami, np. z komputerem lub terminalem komputerowym.

Mały i solidnie wykonany kolektor danych

Omówiliśmy dotychczas najważniejsze funkcjonalności Honeywell Dolphin 6000. Nie można jednak zapomnieć o tym, że jest to urządzenie mobilne. Innymi słowy, w takim przypadku niezwykle istotny jest komfort wykonywania obowiązków. W modelu Dolphin 6000 będzie to zapewnione przez niewielkie gabaryty oraz małą wagę kolektora. Co więcej, urządzenie wyróżnia się wytrzymałą konstrukcją oraz posiada normę szczelności Ip-54. Doskonale znosi więc trudy eksploatacji w wymagających warunkach.

4 myśli na temat “Smartfon i kolektor danych w jednym – Honeywell Dolphin 6000

  1. a tak poważnie
    nie kojarzę innego kolektora danych który w takiej samej cenie miałby takie same parametry
    nie wiem tylko jak z awaryjnością jest

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podaj właściwą odpowiedź *